Denisa Vostrá

Denisa Vostrá - životopis

Denisa Vostrá vystudovala chemické inženýrství na VŠCHT (1985-1990), japanologii na FF UK (1990-1997) a doktorské studium Teorie a praxe divadelní tvorby na Divadelní fakultě AMU (2009-2015). Věnovala se překládání, působila jako redaktorka a také jako lektorka japonštiny a japonské kultury.

Publikovala řadu článků o japonském jevištním umění v časopise Disk (2003-2012), vydala spolu s kolegyní Ditou Nymburskou a japonskou spolupracovnicí Mami Sawatari učebnicový komplex Japonština (LEDA 2007), je autorkou publikace Předpoklady japonské scéničnosti (KANT 2015) a editorkou Zeamiho Poučení hercům (KANT 2016).

Učí na Metropolitní univerzitě Praha, na Slezské univerzitě v Opavě a na pražském Gymnáziu Jana Nerudy. V jazykové škole Spěváček vede pomaturitní studium japonštiny. V rámci Ústavu dramatické a scénické tvorby DAMU zkoumá možnosti tvůrčího využití specifik japonské estetiky a tradičního jevištního umění v současné divadelní praxi. S nakladatelstvím ExOriente spolupracuje na vydávání titulů z oblasti japonské kultury a v poslední době se věnuje i psaní beletrie.

Mgr. Ing. Denisa Vostrá, Ph.D.Blog Denisy Vostré na Aktuálně.czJaponská historie a kultura - přednášky Denisy Vostré na YouTubedalší přednáškyknihy na Kosmas.czknihy na GoodReads.comknihy v Městské knihovně v PrazeČBDB.czDatabazeknih.cz