Audionahrávky

Přebal CD

Poznámka: obsah této stránky je z roku 2007. Neručíme za aktuálnost, udržování podpory zmíněného softwaru a funkčnost odkazů.


Tato dvě audio CD jsou vložena vzadu v hlavním svazku učebnice Japonština (autorky Dita Nymburská, Denisa Vostrá a Mami Sawatari, ISBN 978-80-7335-074-1, vydalo nakladatelství LEDA v roce 2007).

Účinkují Petr Holý, Jumiko Iwamoto Išidžima, Harumi Jamada, Kenja Sató, Mari Šinada a Dita Nymburská.

CD1

Obsahuje výslovnost japonských abeced (stopy 1 až 6) z první lekce svazku Japonština - písmo, zbytek jsou nahrávky k lekcím 1 až 10 hlavního svazku Japonština.

CD2

Obsahuje nahrávky k lekcím 11 až 20 hlavního svazku.


Nahráno v srpnu 2006 ve studiu MONTY. Formát CD AUDIO, DDD, stereo, 44,1 kHz, 16bit. Zvuk, střih a mastering: David Heider a Džian Baban, studio MONTY.

Tato dvě audio CD jsou chráněna autorským zákonem a mezinárodními smlouvami. Možnosti jejich kopírování se velmi liší od třetího CD s textovým editorem JWPce. Kopírování třetího CD je vítáno a řídí se licencí GPL a dalšími licencemi uvedenými na CD. Kopírování dvou audio CD je ale striktně omezeno autorským zákonem. Je například legální vytvořit si pro vlastní potřebu kopie nahrávek ve formátu mp3, abyste je mohli poslouchat i bez přehrávače CD. Není ale legální jakékoli kopie dále šířit a sdílet. Svým přátelům tedy můžete dát kopii třetího CD, ale nikoli kopie prvních dvou.

Pokud chcete ukázku audionahrávek někomu dát či vystavit na internetu, můžete použít níže uvedené čtyři mp3 soubory, pokud zároveň s nimi budete šířit alespoň PDF ukázku ze svazku Japonština, případně i ukázku ze svazku Japonština - písmo a případně také ukázku ze svazku Japonština - slovníčky a klíč. Šíření těchto ukázek je vítáno.

Ukázky z audio CD:

Nahrávka CD1/7 (Lekce 1, první část článku, formát mp3, velikost 736KB)

Nahrávka CD1/8 (Lekce 1, druhá část článku, formát mp3, velikost 660KB)

Nahrávka CD1/9 (Lekce 1, cvičení 1, formát mp3, velikost 948KB)

Nahrávka CD1/10 (Lekce 1, cvičení 2, formát mp3, velikost 682KB)