Učebnice japonštiny

Učebnice japonštiny autorek Dity Nymburské, Denisy Vostré a Mami Sawatari

O učebnici

Učebnice japonštiny (hlavní učebnice, učebnice písma, klíč a slovníček, 3 CD s nahrávkami a textovým editorem), kterou představilo nakladatelství LEDA na veletrhu Svět knihy 5. května 2007. ISBN 978-80-7335-074-1, EAN 9788073350741. Celkem 648 stran. Lektorovaly Doc. Zdenka Švarcová, Dr. a Harumi Jamada. Ilustrace Jana Jiroušková, technická podpora a sazba Václav Hanžl. Odpovědná redaktorka Vlasta Hesounová. Učebnice je doporučena na univerzitách (FFUK, MU, ZČU) jako materiál ke studiu a k přípravě na přijímací zkoušky a používána v řadě kurzů japonštiny.

Ukázky z učebnice

Přiložená CD

První dvě audio CD obsahují audionahrávky v plné kvalitě v nekomprimovaném formátu .wav, na třetím CD je textový editor JWPce (.exe - Windows, je však možné ho nainstalovat i na Linux nebo macOS přes Windows emulátor Wine). Ten můžete dále volně šířit dle licence GPL. Instalace je snadná a rychlá, ale editor je možno na zkoušku spustit i přímo z CD bez instalace. I když nechcete psát žádný text, můžete využít slovník a informace o znacích, nebo jen psát “aiueo kakikukeko” a další slabiky a prohlížet si je v hiraganě.

Ukázková PDF můžete také volně šířit, ale není dovoleno je jakkoli měnit. Ukázkové nahrávky je povoleno šířit pouze společně s ukázkovým souborem hlavního svazku učebnice.

Ilustrace

Učebnice je provázena ilustracemi Jany Jirouškové. V poslední lekci pak ztvárnila studenty, na kterých byla učebnice testována.

Ukázka: