Fotky si můžete prohlédnout u dobrého jídla v restauraci Miyabi na adrese Navrátilova 10, Praha 1.
„Autorkou fotografií je Denisa Vostrá – spisovatelka, japanoložka a vysokoškolská učitelka. Zde vystavené fotografie jsou z roku 2005, ty zcela současné najdete v její knize Japonskou krajinou a kulturou (2024). Podílela se také na učebnicích Japonština pro každého (2023) a starší rozsáhlejší učebnici Japonština (2007 a 2022). Na podzim se na pultech knihkupectví objeví i kniha o japonské historii a kultuře nazvaná Japonský rok, kterou stejně jako Japonštinu pro každého napsala společně s Alicí Kraemerovou.
Vliv Japonska je silný i v jejích „poetických příručkách k používání vlastních emocí i rozumu“, které tvoří spolu s Radkinem Honzákem a Adlétou Hanžlovou. Nedávno vyšly knihy Haiku – cesta ze stresu (2022) a Voda na radost (2023) a v září vyjde nejnovější Hrom do palice aneb Jak najít svůj život.
Pokud ale máte přece jen raději cestopisy či zábavné zápisky, přečtěte si útlé dílko Z Prahy do Lisabonu a zpět (2022) – než se nadějete, budete s autorkou na horské dráze, kde se výbuchy smíchu střídají se strmými pády do vašeho vlastního nitra, naštěstí s návratem k modré obloze. Ve stejné řadě vyšla i kniha Zápisky z bezčasí aneb Rok s koronavirem (2021), v níž se autorka formou otevřeně hlásí k Důvěrným sešitům (Makura no sóši) paní Sei Šónagon, japonské dvorní dámy žijící na přelomu 10. a 11. století.
K odborné tvorbě Denisy Vostré patří kniha o japonských estetických konceptech, vnímání krásy a o pojetí prostoru Předpoklady japonské scéničnosti (2015). Editovala a rozsáhlou studií opatřila také překlad středověké příručky Poučení hercům (2016), kterou pro herce divadla nó sepsal Zeami Motokijo.“