Japonština pro každého

Plakát poetického večera

Učebnice základní japonštiny se spoustu zajímavostí o japonské společnosti a kultuře od Denisy Vostré a Alice Kraemerové. Vyšlo v nakladatelství Universum.


Zajímá vás Japonsko? Chcete se zorientovat v základní japonské gramatice, naučit se běžné fráze a navíc se dozvědět spoustu zajímavostí o japonské společnosti a kultuře? Ať už vás zaujaly komiksy manga, sledujete anime, anebo vás oslovila spíš tradiční japonská estetika, příručka Japonština pro každého vám pomůže vyznat se v japonském jazyce i v japonské kultuře a s tím snáze proniknout do odlišného způsobu uvažování.

Ve čtyřiadvaceti lekcích získáte základní vhled do japonštiny skrze jednoduché výklady se spoustou příkladů, seznámíte se s japonskými významnými svátky a dalšími sezónními událostmi a přijdete na kloub pojmům, které jsou pro japonskou kulturu a společnost typické.

Příručka se hodí jako učebnice pro základní kurzy japonštiny, kde může být výhodou, že je veškerá gramatika vykládána na bázi češtiny. Je ale určena i samoukům, proto je všude vedle japonského zápisu uveden i přepis latinkou.Japonština pro každého
Předchozí příspěvek

O vývoji japonské tradiční poezie - přednáška a workshop v Opavě

Těším se na vás v neděli 16. dubna 2023 v 15:00 hodin v Klubu Art na festivalu Další břehy v Opavě!

Následující příspěvek

Voda na radost

Další společná knížka psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré, tentokrát o radosti a humoru.

Japonština pro každého