Voda na radost

Plakát poetického večera

Další společná knížka psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré, tentokrát o radosti a humoru. Přečtěte si recenzi Radky Mothejzíkové.


Zase Vostrá a Honzák, to si dělají legraci? A oni jo. Ze sebe, z vás, z těžkostí světa. Z toho, že někdy je všechno takříkajíc na nic — veřejně to chceme napsat slušně, do knížky se schová i jadernější slovo, ovšem vždy vyvážené zvonivým kouskem poezie. V textu se tak střídají kráska a zvíře, čímž myslíme věty různého ražení, nikoli autorskou dvojici.

Kniha vysvětluje fungování emocí v souvislosti s mozkem (víte, že ve třech letech se to v mozku musí „prostříhat,“ aby množství informací neznemožnilo další vývoj?) a také nezbytnost smíchu pro „přepínání“ organismu v rámci antistresové očisty. Najdete v ní i rady, jak na to.

Existuje kráva radosti a tu je třeba denně dojit. A také krmit. Zde zjistíte, jak se to dá dělat. „Analýza humoru se podobá pitvě žáby. Lidé se hodně dozvědí, ale objekt zájmu to nepřežije,“ napsal Mark Twain. V téhle knížce je humor živý. Autor sice zná i historky z pitevny, ale vypráví jen ty veselé, opravdu! Jiné by se přece mezi autorčiny úvahy nehodily.Voda na radost
Předchozí příspěvek

Japonština pro každého

Učebnice základní japonštiny se spoustu zajímavostí o japonské společnosti a kultuře od Denisy Vostré a Alice Kraemerové.

Následující příspěvek

Japonskou krajinou a kulturou: Tři týdny v zemi vycházejícího slunce

Japonsko ve třech týdnech dynamického cestopisu: přečtěte si knihu, která vychází v květnu 2024.

Voda na radost