Z Prahy do Lisabonu a zpět

Přebal knihy

Že tuhle knihu Denisy Vostré ještě neznáte? Není divu, nějakou dobu existovala jen v privátním vydání s nákladem “asi tři kusy”. I tak jste si mohli přečíst recenzi. V říjnu 2022 už ale vyšla v nakladatelství Kant!

Objednat si ji můžete hned: Knižní klubKosmasLuxorPolsko :)

You can also read a short story from this book, A Storm in My Mind, translated into English by Prokop Hanžl!


Je lepší horská dráha, nebo tramvaj v Lisabonu? Může mít život podobný říz, nebo se to stává jen ve fantazii? Psychiatr Radkin Honzák přirovnal tuhle knížku k obrazům Salvadora Daliho a našel v ní „malé radosti i zážitky na hranici extáze“. O té předchozí (Zápisky z bezčasí) říká, že „vystihuje s nadhledem ublbující realitu proběhlých dlouhých měsíců“. Hravou poezii Denisy Vostré pak neváhal aplikovat terapeuticky a další knihu napsali společně (Haiku - cesta ze stresu).

Lisabon je na sedmi kopcích a nadhled se tak nabízí při každé procházce. Nebo přímo od psacího stolu autorky. Kapitoly jako „Na skok v blázinci“ nám sice připomenou všední práci českých ministerstev, při které „Podzimní louží odevzdaně sem a tam slimák se plouží,“ brilantní styl však mnohem častěji září radostí z nespoutaného běhu života. A nemusí to být právě tanec s japonským císařem (ten ostatně vymyšlený není), stačí drobná tvořivost u sobotní snídaně.



Z Prahy do Lisabonu a zpět
Předchozí příspěvek

Zápisky z bezčasí aneb Rok s koronavirem

Zápisky z bezčasí Denisy Vostré, inspirované „dobou s koronavirem“, ukazují, že události v životě moderního člověka v sobě střetávají vážné s nevážným za všech okolností.

Následující příspěvek

Haiku: Cesta ze stresu

Poetická příručka k používání vlastních emocí i rozumu, od psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré. Navíc se dozvíte mnoho o japonské kultuře a jistě vás potěší inspirující básně!

Z Prahy do Lisabonu a zpět